Nedaudz par mani

Lai izlemtu par tikšanos, ir vērts iepazīties — sākumā attālināti.

Mans ceļš psihoterapijā ir bijis ilgs, garš un dažādiem notikumiem piepildīts. Pirmās konsultācijas uzsāku jau 2000. gadā kā tolaik psihoterapijas students.

Mācoties psihoterapiju, sākotnēji apguvu eksistenciālo psihoterapiju , un psihoorganisko analīzi. Papildus guvu pamatīgu ieskatu vairāku gadu garumā arī tādos terapijas virzienos kā neiro veģeto terapija un Junga analīze. Tāpat esmu ieguvis supervizora kvalifikāciju eksistenciālajā psihoterapijā. (Vairāk par virzieniem un to atšķirībām var lasīt šeit.)

Akadēmiski — pirmā augstākā izglītība ir fizika, pēc tam psiholoģija (LU BSc, MSc). Studijas ir turpinātas ar pētniecības darbu Austrijā, Vīnē — Zigmunda Freida Universitātē (SFU) psihoterapijas doktorantūrā. Doktora darba tēma — vispārējais modelis psihoterapijas izglītībā (Generic model of psychotherapy training).

Ilgu laiku esmu aktīvi darbojies arī psihoterapijas organizācijās — Latvijas Psihoterapeitu biedrībā (ilggadējs valdes loceklis, psihoterapeitu reģistra vadītājs, noslēgumā — biedrības prezidents), tāpat arī Eiropas Psihoterapijas asociācijā — nacionālo ogranizāciju komitejas līdzpriekšsēdētājs, ētikas koordinācijas komisijas vadītājs. Pēc vairāku gadu darbības šajās profesionālajās organizācijās esmu no tām izstājies — šobrīd esmu brīvs un neatkarīgs psihoterapeits.

Blakus psihoterapijai pēdējos gados aizvien vairāk mana interese ir arī par dažādām garīgajām praksēm — par meditāciju, apzinātību, par garīgo dimensiju cilvēka dzīvē. Galvenie avoti, kuros balstos ir trīs senās mācības — Joga, Budisms un Advaita Vedanta.

Šobrīd pie manis nāk cilvēki ar jautājumiem par attiecībām — ar partneri, draugiem, kolēģiem, vecākiem, bērniem. Ar jautājumiem par attieksmi — pret sevi, notikumiem savā dzīvē, savu dzīvi šobrīd, saviem nākotnes plāniem. Ar jautājumiem par dzīves kvalitātes uzlabošanu — kā profesionālās (personiskā efektivitāte, koučings – coaching), tā arī personiskās. Ar jautājumiem par vērtībām — kas ir svarīgs dzīvē, kas ir svarīgs dažādiem cilvēkiem. Ar lēmumiem, kurus grūti pieņemt, grūti izvēlēties. Arī — bieži ar visai neskaidrām sūdzībām – par to, ka dzīve nav gluži tāda, kādu to gribētos redzēt, kaut gan it kā viss ir kārtībā. Konsultācijas ir iespējamas dažādos līmeņos — gan ikdienas dzīves līmenī, kas izpaužas attiecībās ar kolēģiem, tuviniekiem, gan daudz dziļāk — personības, rakstura, dzīļu līmenī, kas izpaužas pilnīgi visās dzīves jomās. Pēdējā laikā cilvēki uzdod jautājumus arī vairs ne par psihi, bet mūsu garīgo dimesiju — par dzīves jēgu, sarežģītiem jautājumiem garīgajā praksē vai to pārnešanu uz ikdienas dzīvi.

Sadaļā raksti esmu ielicis dažus materiālus, kas ir saistīti gan ar psihoterapiju, gan ar dzīvi plašāk — te ir raksti avīzēs un žurnālos, intervijas, un tā. Ja ir kādi komentāri šiem rakstiem, tad es priecāšos tos dzirdēt. Ar mani var sazināties, uzrakstot man e-pastu.

Pieteikties uz konsultāciju ir iespējams, piezvanot pa tālruni 29213238 — vai sūtot ziņu (SMS, WhatsApp) uz šo pašu norādīto nr.

Šobrīd turpinu strādāt kā pasniedzējs – lasot kursus un seminārus gan akadēmiskā vidē — LV un ārzemju augstskolās, gan uzņēmumiem, organizācijām. Tāpat esmu ierakstījis vairākus kursus tiešsaistē, kā dažus no tiem minot:

Noslēgumā — ar klientiem dalos tikai ar tām tehnikām un metodēm, kuras pats esmu pārbaudījis praksē un kuras tiešām darbojas. Tāpēc esmu drošs par to, ko piedāvāju.

Uz tikšanos!

One thought on “Nedaudz par mani”

  1. Vēlos pateikties Jums par šodien skolotāju auditorijai veltīto laiku un neapšaubāmi vērtīgo lekciju. Novēlot patiesi auglīgu darba turpinājumu gan dzīvē, audzinot bērniņus, gan profesionāli, uzdrošinos izsacīt savu ieteikumu un vēlējumu:

    Jūs sākāt ar lozungu, ka gan komunisms, gan kristietība aicina cerēt un gaidīt uz gaišo nākotni, nedzīvojot šeit un tagad, un neveltot uzmanību pašreizējam mirklim. Mana paaudze ļoti labi atceras Veidenbauma ironisko dzeju :,,tik pacieties, debesīs labāki būs”, ko ļoti labprāt izmantoja padomju ideoloģija, lai kariķētu reliģisko pasaules uzskatu un padarītu to smieklīgu un bezjēdzīgu. Nezinu, gribēdams vai negribēdams, (ceru, ka negribēdams) Jūs ar šo vienu teikumu izdarījāt to pašu gājienu. Pieņemu, ka neesat pazīstams ar kristīgās literatūras stūrakmeņiem – svēto tēvu rakstiem (tādiem kā sv. Jānis Pakāpnieks, sv. Ēģiptes Makārijs, sv. Īzaks Sīrietis utt.utt.), citādi nepaustu plašas auditorijas priekšā tik primitīvu un nekompetentu viedokli. Kristus saka: ,,Debesu Valstība ir jūsos” – un šī Debesu Valstība ir reāla Dieva klātbūtne, kas ir: miers, prieks, mīlestība Svētajā Garā. Tās iemantošana ir ikviena kristieša dzīves mērķis – nevis kaut kad pēc nāves, bet šeit. To uzskatāmi demonstrē lielo svēto dzīves – viņi patiesi bija to iemantojuši, tikai tas notika ļoti smagā cīņā ar sevi, savu domu pasauli, par ko arī Jūs runājāt savā lekcijā. Šī cīņa par tīru, uzmanības pilnu lūgšanu bijusi (un ir) visu svēto galvenais darbs. Jūs jau arī teicāt, ka šī problēma atklājas reliģiskajās praksēs, pasakās utt. Tiesa, saturs un mērķis meditācijām un lūgšanai kristietībā atšķiras kā debesis no zemes, bet tas ir cits stāsts…
    No sirds vēlot jums visu labāko:
    Inga Pulkstene

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.