Mūsdienu smadzeņu pētījumi apstiprina gadu tūkstošiem seno garīgo prakšu atziņas par to, ka laime nav ārējo apstākļu sakritība, kuru var sasniegt un iegūt, bet drīzāk laime ir prasme, iemaņas. Ideja ir ļoti vienkārša: izpētīt laimīgu cilvēku smadzeņu darbību un noskaidrot, kādā veidā pagaidām-ne-tik-laimīgie var panākt tādu pašu efektu savās smadzenēs — un būt laimīgi. Izrādās, laime ir iemaņas, kuras var apgūt un iemācīties. Un tas nav tik sarežģīti.
Te vietā būtu citāts no aktiera Džima Kerija:
Es vēlētos, lai visi kļūst bagāti un slaveni un dabū visu to, ko vēlējušies — lai apjaustu, ka tas nav tas, ko viņi meklē.
Ir skaidrs, ka laime ir iekšējs stāvoklis, kuru mēs cenšamies iegūt apmierinot ārējās vajadzības. Visdrīzāk, mēs visi esam mēģinājuši to darīt. Bet ja paskatās dziļāk, tad varbūt ir iespējams šo iekšējo stāvokli meklēt tiešā veidā, nevis ar ārējām lietām — naudu, slavenību, vēlmju piepildījumu.
Un, ja tas ir iekšējs stāvoklis, tad acīmredzot apgūstamās iemaņas nav darāmas ar rokām, ārējā pasaulē, bet gan daudz vairāk iekšēji, izvēloties “pareizas” attieksmes — attieksmes, kuras vairo laimi. Tāpat te būtiska ir apzinātība — prasme, kas piemīt katram no mums, bet parasti nav pietiekoši attīstīta. Lai arī esmu tam veltījis atsevišķas nodarbības, arī šajā nodarbībā pastāstīšu, ka tieši apzinātība ir pamata prasme ceļā uz laimi.
Interesanti, ka šīs parasti šīs nodarbības rezultātā, jau pēc 2 stundām, cilvēki kļūst laimīgāki. Vienkārši, noklausoties stāstīto.
Pieteikšanās: