Kā dara laimīgi pāri

Uzgāju vecāku ierakstu par 10 ieradumiem, kas raksturīgi laimīgiem pāriem – lietas, kuras viņi dara. Domāju, ir vērts to tā brīvi iztulkot un piedāvāt arī šeit. Avots: Psychology Today. Neesmu tulkojis vārds vārdā, bet tuvu tekstam.

Laimīgs pāris

Kāda izskatās laimīga kopā dzīvošana? Kas ir tās lietas, kuras dara divi cilvēki, kas ir laimīgi viens ar otru – kopā? Iespējams, kādu no šiem paradumiem vari ieviest arī savās attiecībās un padarīt tās laimīgākas!

1. Vienlaicīga gulētiešana
Atceries, kā attiecību pašā sākumā viens gaidījāt uz otru, lai tiktu gultā un varētu mīlēties? Arī vēlāk – laimīgi pāri pagaida viens uz otru un iet gulēt vienlaikus. Iespējams, viens no abiem vēlāk pieceļas, lai padarītu to, kas atlikts – kamēr otrs guļ. Bet gulēšana blakus, gulēšana kopā joprojām uzrunā.

2. Kopējas intereses
Pēc tam, kad sākotnējā kaisle – interese vienam par otru – ir norimusi, reizēm izrādās, ka kopēju interešu nav tik daudz. Tomēr ir svarīgi saglabāt to, ko darāt kopā ar prieku. Ja tādu lietu nav pārāk daudz, tad laimīgie pāri tādas atrod, izveido. Tai pašā laikā ir svarīgi arī katram interesēties par savu, tādējādi paliekot interesantam priekš otra un nekļūstot pārāk atkarīgam.

3. Iet rokās sadevušies vai blakus
Tie cilvēki, kuri dzīvo laimīgā pārī, neskrien viens otram pa priekšu un nevelkas nopakaļus. Viņi abi zina, ka svarīgāk ir būt kopā ar otru, nekā tas, kas redzams ceļa malā vai gaidāms ceļa galā.

4. Pamatā ir uzticēšanās un piedošana
Pat tad, kad ir strīdi vai domstarpības, kurus nevar atrisināt uzreiz, laimīgie pāri attieksmē viens pret otru balstās uz uzticēšanos un piedošanu, nevis aizdomām un aizvainojumu.

5. Fokusēties uz to, ko otrs dara pareizi, nevis nepareizi
Ja mēs meklējam kļūdas otrā cilvēkā, tās vienmēr izdosies atrast. Tāpat – vienmēr var atrast kaut ko, ko otrs dara labi un pareizi. Tā ka viss ir atkarīgs no tā, pēc kā lūkojamies, nevis kas ir. Laimīgie cilvēki skatās uz labām lietām.

6. Samīļo viens otru satiekoties
Mūsu ādai, ķermenim piemīt atmiņa. Mēs atceramies pieskārienus – labos (samīļošanu), sliktos (vardarbību) vai pieskārienu trūkumu (ignorēšanu). Laimīgi cilvēki labās attiecībās satiekoties samīļojas – tādējādi labās ķermeņa atmiņas tiek nostiprinātas un vairotas.

7. Saki katru dienu “Es tevi mīlu” un “Lai tev ir laba diena”
Šie vārdi, ko laimīgie cilvēki pasaka viens otram, ir kā pozitīva lādiņa deva, kas palīdz tikt cauri visiem dienas grūtumiem, sarežģījumiem, saspringumiem.

8. Katru vakaru novēlēt labu nakti – lai kā tu justos.
Šie vārdi – novēlējums – dod ziņu otram cilvēkam, ka, lai kā tu justos attiecībās, tu skaties uz priekšu, uz nākotni un novēli labu otram – kaut vai labu šo nakti. Tas atgādina par to, ka attiecības, kuras ir, ir kaut kas vairāk par vienu atsevišķu strīdu vai domstarpību.

9. Sazinieties pa dienu
Vienkārši, lai uzzinātu, kā otram iet. Lai būtu kontaktā ar to, kas notiek, kamēr esat atsevišķi – lai būtu gatavi satikties vakarā. Piemēram, ja otram ir bijusi grūta diena, tad to zinot, es negaidīšu, lai viņš/viņa ar pilnu sirdi priecātos par maniem panākumiem un veiksmēm.

10. Izjūti lepnumu, kad tevi redz kopā ar savu partneri
Laimīgi cilvēki ir priecīgi arī tad, kad citi viņus redz kopā. Viņi ir laimīgi arī citiem parādīt savas attiecības – arī esot fiziskā kontaktā – roku rokā, vai ar apskāvušies. Tā nav izrādīšanās. Tas vienkārši ir tas, kā abi jūtas.

Laimīgiem pāriem ir savi paradumi, kas atšķiras no tiem paradumiem, kuri ir ne-tik-laimīgiem pāriem. Paradumi ir mūsu automātiskas reakcijas uz noteiktām situācijām. Lai izveidotu paradumu, ir nepieciešams kādu darbību atkārtot vairākas reizes – līdz tā notiek automātiski. Arī šos paradumus, kas ir šajā sarakstā – ja tie jau nav ieviesušies, tad var apsvērt – varbūt ir vērts kādu no tiem ieviest?

One thought on “Kā dara laimīgi pāri”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.