Ļoti bieži mēs vienlaikus vēlamies vairākas lietas.
Izvēlēties vienu – pat ja to izdodas, tad ar izvēli viss nebeidzas. Bieži izvēle ir jāatkārto — katru dienu no jauna, katrā jaunā reizē, vēl un vēl. (piemēram — izvēloties celties stundu agrāk — tas ir jādara katru rītu, izvēloties nedzert kafiju pēc sešiem — tas jāatkārto katru dienu.)
Kā palikt pie savas izvēles, kā to paturēt, kā neļauties dažādiem kārdinājumiem?
Cilvēka īpašība, kura ļauj palikt pie vienas izvēles ir: gribasspēks.
Gribasspēks palīdz ne tikai tikt galā ar rīta rosmi vai pārmērīgu kafijas patēriņu. Cilvēkiem ar attīstītu gribasspēku ir vairāk sasniegumu dažādās dzīves jomās:
- Gribasspēks labāk kā intelekta koeficients ļauj prognozēt cilvēka akadēmiskos sasniegumus.
- Labāk kā empātijas spēja ļauj prognozēt spēju nodibināt veiksmīgas attiecības.
- Labāk kā harisma dod iespēju būt līderim un vadīt citus cilvēkus.
Pētot gribasspēku, zinātnieki ir atklājuši daudzus mehānismus — gan psiholoģiskus, gan fizioloģiskus, kuri ir gribasspēka pamatā. Atklājumi ir interesanti, pārsteidzoši, pat šokējoši. Daudzi no tiem – pilnīgi pretrunā ar mūsu pierasto loģiku.
Par to, kā tad darbojas mūsu gribasspēks un par to, kā to attīstīt — trenēt pastāstīšu publiskās lekcijās. Lekcijas norises laiks un vieta.
Iedvesmai — viens no klasiskiem gribasspēka pārbaudes testiem. Par to, kādi psihiskie un fizioloģiskie mehānismi darbojas video redzamajos bērnos un kādi secinājumi ir no šī eksperimenta – lekcijā.